100 Dni modlitwy różańcowej

AP3095331_ArticoloW pierwszy piątek lutego 2017 r. z inicjatywy Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem    rozpoczęło się w Polsce duchowe przygotowanie do obchodów 100 rocznicy objawień w Fatimie.

W kościołach  przez 100 kolejnych dni w okresie od 3 lutego do 13 maja 2017 r. będzie odmawiany różaniec jako odpowiedź na apel Naszej Pani z 13 maja 1917 roku w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec. Każdego dnia rozważana będzie część różańca przypadająca na dany dzień tygodnia.

Do wspólnego, codziennego odmawiania różańca zaproszeni są wszyscy.  Osoby, które nie będą mogły  bezpośrednio rc3b3c5bcaniec2uczestniczyć w modlitwie w zaproponowanym miejscu i czasie proszone są o  duchową łączność  z modlącymi się   i niech  odmawiają różaniec  indywidualnie czy w rodzinie.
Modlitwa różańcowa przedstawicieli  różnych wspólnot, środowisk, grup społecznych   będzie miała charakter  dziękczynny, wynagradzający, przebłagalny i
 błagalny. Będzie  to między innymi: wynagradzanie za znieważanie Niepokalanego Serca Maryi i obojętność na Bożą miłość, dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej oraz  prośba  o świętość małżeństw i rodzin, moralną odnowę naszego Narodu  , jedność w Ojczyźnie, prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

I my czciciele Ojca Pio włączmy się w ten łańcuch modlitwy. W Sądeckiej bazylice różaniec odmawiany jest o godz. 17.15

różaniec