21.04.2018 r. Tarnów Rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Znamy datę rozpoczęcia V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Uroczysta inauguracja odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w Tarnowie. To wigilia Niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza.

Tak zdecydował biskup tarnowski Andrzej Jeż, który ogłosił datę podczas spotkania Rady Kapłańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym.

– To długo oczekiwana decyzja w diecezji, ona dojrzewała w czasie. Pragniemy aby był to Synod całej diecezji, gdzie wszyscy będą mogli się wypowiedzieć na temat kształtu przyszłej działalności ewangelizacyjnej w naszym Kościele lokalnym – podkreśla biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Inauguracja ma być uroczystym wydarzeniem. – Są już pewne wizje, koncepcje. Z pewnością będzie uroczysta procesja czy z budynku seminarium, czy z innego miejsca do bazyliki katedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. – dodał biskup.

Szczegółowy przebieg tego wydarzenia będzie opracowywany przez Komisję Przygotowawczą, która nadal systematycznie pracuje, aby przygotować jak najwięcej materiałów dla komisji, które powoła w ramach synodu Biskup Ordynariusz.

11 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie członków Komisji Przygotowawczej. – Oczywiście, w związku ze znaną już datą inauguracji V Synodu, jej prace nabierają żywszego tempa, bo już niedługo będą musiały być finalizowane – podkreśla ks. Andrzej Dudek, rzecznik prasowy Komisji Przygotowawczej.

Po inauguracji Synodu w każdej parafii diecezji powstaną zespoły, które będą pracować nad otrzymanymi zagadnieniami, zaś wyniki tych prac trafią do komisji synodalnych i będą materiałem do obrad podczas sesji plenarnych.

V Synodowi Diecezji Tarnowskiej towarzyszy hasło „Kościół na wzór Chrystusa”.

Hymn Synodu:

Żródło:  https://synodtarnow.pl/