Dzień Poświęcony Domowi Ulgi w Cierpieniu

To modlitwa obdarza uśmiechem i błogosławieństwem Bożym Duchowość Grup Modlitwy Ojca Pio

5 maja obchodzimy Dzień poświęcony Domowi Ulgi w Cierpieniu

5 maja 1956 roku Ojciec Pio zainaugurował działalność Domu Ulgi w Cierpieniu, szpitala, który sam zdefiniował przy tej okazji jako: Dzieło, które stworzyła Boża Opatrzność, posługując się ludźmi .

W dniu tym mocno odczuwalna była obecność Grup Modlitwy, filarów budowli , którym Ojciec Pio powierzył swoje dzieło, prosząc, by opiekowały się nim poprzez modlitwę i czyny miłosierdzia.

Dlatego też data inauguracji Domu Ulgi w Cierpieniu została wybrana jako symboliczna data narodzin Grup Modlitwy.

W tym dniu Grupy na całym świecie obchodzą Święto Miłosierdzia. Byłoby wskazane, aby dla upamiętnienia jedności z Domem Ulgi w Cierpieniu promowały również oficjalną kwestę na rzecz Dzieła św. Ojca Pio.

W tym roku złożone ofiary od wszystkich Grup zostaną przeznaczone na zakup łóżeczek szpitalnych dla Odziału Pediatrii Domu Ulgi w Cierpieniu, zaznaczając w miejscu causale/cel darowizny

„Culle Pediatrica Festa della Carità

Niech 5 maja będzie dla wszystkich dniem, który przypomina nam o naszych fundamentach: modlitwie i miłosierdziu. Modlitwie za potrzebujących, za cierpiących i miłosierdziu względem Domu Ulgi, dzieła, które jednoczy i zwraca uwagę Grup na chorych i cierpiących na całym świecie